Sviatočné vianočné recepty


Recepty sviatočné vianočné recepty:

«1...6 7 8 ...96 »
Vanilkové rožteky bezlepkové (fotorecept) Vanilkové rožteky bezlepkové (fotorecept) Vaše

Bola som na prezentácii múky MANTLER a dali nám brožúrku s receptami a tak som vyskúšala tieto rožteky...a sú vynikajúce tak rýchlo pridávam recept aby ste si bezlepkáči mohli ešte upiecť ....

Šľahačkové hviezdičky (fotorecept) Šľahačkové hviezdičky (fotorecept) Vaše

Recept na (nielen) vianočné pečivo z časopisu Dobré jedlo. Pôvodne odporučený rastlinný tuk Ceru som nahradila obyčajným maslom. Postup je rýchly a keksy také chutné, že som hneď pri pečení zarobila na druhú dávku.

Babkine medovníky Babkine medovníky Vaše

jednoducho vyborné

Slávnostný bochník na sviatočný stôl (fotorecept) Slávnostný bochník na sviatočný stôl (fotorecept) Vaše

Veľmi chutný bochník,môže vyzerať slávnostne na sviatočnom stole.

Opité venčeky (fotorecept) Opité venčeky (fotorecept) Vaše

Aj ja som si uz konecne nasla cas na pecenie vianocneho peciva. Nase oblubene venceky som nemohla vynechat ani tento rok. Recept mam zo slovenskej kucharskej knihy.

Škoricovo-jablkový dezert Škoricovo-jablkový dezert

Niečo tradičné a niečo moderné. Niečo drobné a niečo veľkolepé. Niečo koláčové, ale aj nadýchané torty, za aké by sa nehanbil ani majster slávnej cukrárne. Takto si predstavujem sladký slovenský vianočný stôl.

Napoleónky Napoleónky Vaše

Tento receptí patrí u nás k tradičným vianočným pochúťkam

Linecké koláčiky (fotorecept) Linecké koláčiky (fotorecept) Vaše

Ďalší z receptov, ktoré sa robia hneď bez čakania a odkladania cesta do chladničky. Recept mám od žiačok, ktoré ho minulý rok pripravovali na vianočnú burzu v škole. Tento rok som ho vyskúšala, funguje a je môj. Pečivo je mäkučké, jemnučké a rozplýva sa na jazyku. No čo dodať, snáď len recept.

Vianočný koláčik s búrskymi orieškami (fotorecept) Vianočný koláčik s búrskymi orieškami (fotorecept) Vaše

Ponúkam svoj recept na koláčik s burskými orieškami.

Babkine medovníčky Babkine medovníčky Vaše

V škole budeme mať Vianočný jarmok. S babkou sme dlho špekulovali, čo vyrobíme, upečieme a nakoniec sme našli tento recept z jej neelektronickej kuchárskej knižky, na medovníky, ktoré robí už dlhé roky. Ja sa priznám, že som ich nejedla lebo sa snažím stravovať zdravšie ale vraj sú výborné a ja sa s vami s radosťou podelím. :)

Vyšpekulované keksy (fotorecept) Vyšpekulované keksy (fotorecept) Vaše

Recept mám z Vegan kochen, so klappt die Umstellung. V knihe sú nazvané Spekulatius-Kekse. Toto sú však pravé Spekulatius, a tak som nechcela nazvať tieto keksy rovnako. To im však neuberá na chuti. Sú chrumkavé a zároveň mäkké, zrejme aj kvôli pomerne veľkému množstvu cukru.

Recept bez obrázku Kokosové štvorčeky Vaše

Tento recept je ešte z čias socialistického vydania časopisu "Život",je to veľmi chutný a jednoduchý recept.

Kokosové strapačky Kokosové strapačky Vaše

Patria medzi suché vianočné pečivo. Recept pochádza z neskutočne starého časopisu,je jednoduchý a nenáročný. Motto pri týchto strapačkách: Najlepším predjedlom je dúšok smiechu:)

Müsli guľky s marhuľami a mandľami (fotorecept) Müsli guľky s marhuľami a mandľami (fotorecept) Vaše

Ďalšia dobrota do zbierky vianočných receptov.

Vianočné medové rezy (fotorecept) Vianočné medové rezy (fotorecept) Vaše

Upiekla som medové rezy, ktoré svojou skladbou surovín patria na Vianočný stôl. Použila so v nich med, škoricu,kakao,rum a samozrejme vianočný džem, ktorý som urobila z ananásu,pomarančov citrónov, mandariniek, hrozienok a orieškov..tieto suroviny dávajú zákusku vynikajúcu chuť...

Minirezy Rumba Minirezy Rumba Vaše

Komerčný recept

«1...6 7 8 ...96 »
Vianočné články

Pred Vianocami dostane časť dôchodcov o 100 eur viac
Veľká časť dôchodcov si pred Vianocami polepší aj o sto eur, iní o niečo menej. Vianočný príspevok sa bude tento rok rozdeľovať inak.

Miro Žbirka už pripravuje vianočné turné. Odštartuje ho v Londýne
Slovenský spevák Miro Žbirka odštartuje na jeseň Vianočné Best of Video Tour. Sériu koncertov odohrá v kinosálach vybraných miest, pričom prvý z nich sa uskutoční 25. októbra v Londýne. Nasledovať budú vystúpenia v Českej republike a 1. decembra bude pokračovať slovenskou časťou. Súčasťou turné bude aj projekcia videoklipov a bonusov v podobe dosiaľ nezverejnených záberov či ukážok z nakrúcania, ktoré sa budú nachádzať aj na pripravovanom DVD. Na koncertoch bude mať tiež premiéru videoklip k minuloročnej piesni Vianočná (O prímerí).

Pravoslávni si udržali niektoré vianočné zvyky
Sever východného Slovenska, kde žije najviac pravoslávnych veriacich, bude sviatkovať druhýkrát. Od pondelka sa začínajú u nich Vianoce.

Život pred nami
Väčšina spoluobčanov má už Vianoce za sebou a teraz závidí menšej skupine ľudí, ktorých sviatky iba čakajú, ak ich oslavujú podľa pravoslávnej viery a juliánskeho kalendára.

Vianočný darček od Obamu prišiel nepravému adresátovi
Americká rodina žijúca neďaleko Chicaga sa tento týždeň dočkala prekvapivého vianočného daru. Keď Alan Churchová otvorila poštový balíček, objavila fotoalbum s označením "od Baracka, Michelle a dievčat". Prišiel jej album rodinných fotografií prezidenta Baracka Obamu.

Poisťovne po sviatkoch platia za kuriózne škody
Poisťovne zaznamenajú aj medzi sviatkami tisícky úrazov či škôd na majetku. Napríklad poisťovňa Generali Slovensko máva priemerne 2 500 poistných udalostí v období od Vianoc do Nového roka. Viac ako dve tretiny nehôd sú hradené zo životného a úrazového poistenia.

Jason Derulo daroval priateľke na Vianoce auto
Americký spevák Jason Derulo daroval priateľke Jordin Sparksovej na Vianoce nové auto.


Časopis Varecha
Varecha 38/2014: Pivová kuchárka Pivová kuchárka
Časopis Varecha v piatok 19. septembra v denníku Pravda.

TOPlist